Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Pigus draudimas - ar verta?

lietuvos draudimasDidžiausia šalies ne gyvybės draudimo rinkos bendrovė „Lietuvos draudimas" pabrėžia, kad konkurencija kainomis tarp draudikų išliks visuomet, bet pastaruoju metu ryškėja tendenija svarbiau gauti kokybišką ir visapusišką produktą, nei pigią apsaugą, kuri neretai neapima visų gyventojui reikalingų rizikų.

Nieko nėra blogiau nei kai klientas jaučiasi patenkintas apsidraudęs pigiau, o atsitikusi nelaimė išryškina nepadengtas rizikas, atsiranda keblumų mokant draudimo išmoką. Ši situacija ne tik žalinga vartotojui, bet ir pačiai rinkai, kurioje dėl to gali rastis klientų nepasitikėjimas draudikais ir tokie atvejai kelia nereikalingą įtampą tarp draudėjų ir draudikų. Draudimo versle svarbiausia, kad draudimo produktas atitiktų realią situaciją bei kliento lūkesčius ir būtų užtikrintas žalų išmokėjimas", - sako , AB „Lietuvos draudimas" generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis.

Bendrovės generalinis direktorius atkreipia dėmesį į tvarų rinkos augimą.

Tvarus rinkos augimas lemia, kad nebekonkuruojame siūlydami mažesnę kainą, o kuriame naujus, klientams patrauklius produktus bei specialius pasiūlymus, atitinkančius kiekvieno poreikius. Kurdami juos sujungiame dažniausiai pasitaikančias rizikas ir tai, ko iš mūsų tikisi klientai. Konkuruojame pateikdami gyventojams tinkamus ir fiksuotos kainos pasiūlymus, siūlome patiems žmonėms susikomplektuoti reikalingas rizikas", - sako K. Šerpytis.

Šių metų naujiena draudimo rinkoje - siūlomos pridėtinės vertės paslaugos, sudarant vieną ar kitą draudimo sutartį.

Pasak K. Šerpyčio, kylančios prekių ir paslaugų, darbo apmokėjimo kainos autoservisuose, statybinių medžiagų ir darbų kainos, brangstančios sveikatos priežiūros paslaugos verčia koreguoti bendrovės kainodarą. Dėl to stabilios kainos siūlomos tik lojaliems bendrovių klientams.

„Lietuvos draudimo" generalinio direktoriaus teigimu, privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo rinka jau yra išnaudojusi ir viršijusi visus limitus kainų mažinimui, tačiau renkantis šį draudimą svarbi ne tik kaina, o tai, kaip draudikas atstovauja savo klientui, kaip skaičiuoja įmokų pabrangimus po įvykio. Kasko ir būsto draudimai - šiuo metu labiausiai augančių rūšių draudimas.

Kasko draudimo poreikis auga kartu su atsigaunančia naujų automobilių rinka ir su gyventojų galimybėmis įsigyti naujesnius automobilius. Būsto draudimo augimą skatina gamtos nelaimės, po kurių apgadinami namai ir butai. Beje, šios rūšies draudimas Lietuvoje vis dar yra naujokas, todėl gyventojams reikėtų ypač atidžiai pažvelgti į draudimo sąlygas, ar draudikas turi patirties valdant stichinių nelaimių žalas. Šis turtas sudaro didžiausią gyventojo turto dalį ir nekokybiškas draudimas gali sukelti neigiamų padarinių šeimos finansams", - komentuoja K. Šerpytis.

Nelaimingų atsitikimų draudimo įmokos auga, tai susiję su gyventojų pasirenkama draudimo suma: pastaruoju metu vis dažniau draudimo suma didinama, todėl didėja ir įmoka.

Pirmąjį šių metųpusmetį fizinių asmenų ne gyvybės draudimo rinka augo beveik 3 kartus daugiau (7,9 proc.) nei pernai tokiu pat laikotarpiu (vos 2,9 proc.). Draudikai sudarė 3,5 proc. (beveik 60 tūkst.) daugiau sutarčių nei pernai, daugėja perkančių kelis draudimo produktus.

„Lietuvos draudimas" yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo rinkos bendrovė, įkurta prieš 90 metų. Jos paslaugomis kasmet naudojasi daugiau nei pusė milijono šalies privačių ir verslo draudėjų. „Lietuvos draudimas" priklauso vienai didžiausių draudimo grupių RSA, teikiančiai draudimo paslaugas 140 šalių ir aptarnaujančiai apie 20 mln. klientų visame pasaulyje.