Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Technologijos keičiančios mūsų gyvenimus

Visiems žinoma tiesa apie tai, kad žlugus Tarybų Sąjungai atsivėrė geležinė uždangą ir į šalis plūstelėjo tarsi šviežia banga įvairi buitinės technika ir elektronikos prekės. Tarp šių prietaisų greitai savo pirkėjus rado GPS navigacijos įrenginiai. Kitaip būti ir negalėjo.

Technologijos ir išmanūs prietaisai

Senais laikai, visi naudodavo tik popierinius žemėlapius kurie greitai nusitrindavo po kelių kelionių gimtojoje tėvynėje ir juos reikėdavo išmesti. Tik vyresnio amžiaus žmonės prisimena, kad dar būdavo ir tokie žemėlapiai panašūs į knygas, sudaryti iš daug puslapių ir juose vietoves būdavo sunku įskaityti dėl mažo šrifto. Žemėlapius pakeitia automobiliniai GPS įrenginiai iš pradžių buvo su mygtukais ir ekranas nebuvo jautrus lietimui. Viską reikėjo atlikti ir suvesti gatvės pavadinimus spaudant mygtukus. Lyginant su šių dienų įrenginiais, žinoma, kad tai buvo labai nepatogu bet daug kartų geriau nei naršyti žemėlapio puslapius ir ieškoti tikslo vietovės akimis. Neretai tai tapdavo lyg žaidimas kur automobilyje sėdinti visa šeima lyg orientacinio sporto mėgėjai turėdavo visi pasukti galvą kol surasdavo ir suprasdavo kokiu keliu geriausia važiuoti į tikslą.

Žvelgiant į kitą medalio pusę, suprantame, kad naujos technologijos tarsi atima iš mūsų norą tyrinėti, surasti maršrutus ir planuoti kelionę patiems, o ne aklai pasitikėti GPS navigacijos įrenginiu ir atimti iš savęs atradimo džiaugsmą. Nesakome, kad reikėtų grįžti į senus laikus, tiesiog norime pasiūlyti kartais palikti šį gerą daiktą namuose ir išvykti į kelione pasikliaujant tik savo geografinėmis žiniomis ir geru orientavimusi miestų gatvėse ir atokiose rajonų apylinkėse bei miško teritorijose. Ne pro šalį navigaciją pasiimti tuomet kai einate pasivaikščioti miške, grybauti, slidinėti žiemą, kad ir kur benueitumėte paspaudę mygtuką “kur aš esu” per kelias sekundes gausite savo koordinates ir tuomet galėsite pasakyti savo draugams į kokią vietą tiksliai jiems reikia atvažiuoti kad jus parvežtų namo.

Nesibaiminkite jei aparatas nepagauna signalo greitai, tiesiog pavaikščiokite aplink esančią teritoriją, galite užlipti į aukštesnę vietą ar išeiti į laukymę kur daugiau erdvės ir medžiai netrukdo palydoviniam signalui.