Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Kas yra swrafi sesxebi?

paskokos-palukanosVisame pasaulyje galimybė greitai pasiskolinti yra vertinama milijonų žmonių. Lietuvoje greitos paskolos internetu savo piką išgyveno prieš kelis metus, dabar populiaresni yra vartojimo kreditai. Tačiau kitose pasaulio šalyse vis dar labai populiarios greitos paskolos internetu. Štai mūsų turistų mėgstamoje Gruzijoje greitos paskolos vadinamos swrafi sesxebi ir šiuo metu vis daugiau gruzinų naudojasi greitų paslaugų teikiamomis galimybėmis. Šie mikro vartojamieji kreditai arba gruziniškai mikro sesxebi yra populiarūs ir daugelyje vakarų Europos šalių.

Kodėl žmonės renkasi mikro kreditus internetu?

Vienas dažniausiai girdimų argumentų dėl ko yra renkamasi būtent tokį kreditavimo būdas yra patogumas. Vartotjui yra itin paprasta užpildyti mikro paskolos prašymą internetu ir vos per kelias minutes gauti ne tik atsakymą, bet ir pinigus į savo sąskaitą. Pripažinkime jok norint pasiskolint banke, reikėtų ilgiau stovėti eilėja, o štai greitą paskolą internetu galima gauto vos per 15 minučių. Tiems kas iš smulkiųjų kreditų bendrovės skolinasi nebe pirmą kartą, paskolą galima gauti dar greičiau. Pakanka tik išsiųsti sms žinitę ir už kelių minučių (paprastai 3-5 minutės) pinigai jau būna banko sąskaitoje.

Kitas labai svarbus veiksnys yra anonimiškumas. Niekam nepatinka skolintis iš draugų, giminių ar bendradarbių. Kuomet skolinamasi interentu visas nepatogumas išnyksta, nes tarp tavęs ir kreditoriaus yra pragmatiškas, neteisiantis kompiuterio monitorius. Turbūt tai irgi yra viena iš priežasčių, kodėl Gruzijoje tokios populiarios swrafi sesxebi, juk visi žinome kokie išdidus yra pietiečiai.

Paprastai pasiskolinti galima sąlyginai nedidelias sumas (iš čia ir pavadinimas mikro kreditas arba gruziniškai mikro sesxebi). Tačiau to paprastai pakanka padengti netikėtas finansinias išlaidas. Kitas įdomus dalykas yra tai, kad atliktos apklausos parodė visai kitokį besiskolinančių žmonių veidą. Dažniausiai greitus kreditus renkasi jauni, aukšąjį išsilavinimą turintys arba jo siekantys žmonės. Ir tik kiek mažiau nei 20% visų besiskolinačių internetu yra žmonės vyrasni nei penkiasdeįimt metų. Na ir žinoma atsižvelgiant į teisės aktus reguliuojančius kreditavimą - visi norintys gauti mikro kredita privalo turėti darbą ar kitas pastovias pajamas.

Vis mes norime gyventi gerai, turtingai ir viso to reikia jau šiandien. Dažnai tokiu gyvenimo moto besivadovaujantys žmonės įklimpstą į paskolų liūną. Todėl šiai dienai daugumoje pasaulio šalių yra galimybė savanoriškai sau uždrausti skolintis. Lietuvoje tai darome per mano credit info sistemą. Čia kiekvienas žmogus gali nurodyti, kad jam nebūtų suteikiamos jokios paskolos (nei greitos, nei vartojimo ar būsto). Panaši situacija kaip su savanorišku pageidavimu nebūti įleidžiamam į lošimo namus.

Primename, kad skolintis reikia itin atsakingai, kad tai netaptu pripratimu, todėl kiekvieną kartą gerai apsvarstykite ar tikrai reikia kredito. Gal galima "susiveržti diržus" ir pralaukti iki artimiausio atlyginimo. Atminkite, kad kiekvieną paskolą reikės grąžinti ir dažniausiai dar papildomai sumokėti palūkanas kreditoriui. Todėl verta taupyti juodai dienai ir nepasikliauti vien tuo, kad bet kada galima lengvai pasiskolinti internetu.