Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Apie šunų dresūrą

Diena iš dienos loja ar kaukia namuose paliktas šuo? Po darbo randate sudraskytus baldus ar šlapią pakampę? Pusė Kauno žino, kad Jūsų šuo nevaldomas? Siūlome nedelsti, nesinervinti ir kreiptis į specialistus – šunų dresūra Kaune tampa vis populiaresnė ir vis labiau vertinama paslauga.

linksmasDresuoti šunis gyvenant didesniame mieste – tiesiog būtinybė. Tik taip galima užtikrinti, kad viešoje vietoje Jūsų šuo nekels nepatogumų kitiems asmenims (išskyrus tuos, kurie iš principo yra nusistatę prieš šunis ar visus gyvūnus), nesielgs taip, kad atkreiptų bereikalingą dėmesį. Taigi, jei su savo šuniu norėsite nueiti toliau nei Jūsų kiemas ar artimiausias nuošalus miškelis, pieva – Jums būtina pasidomėti šunų dresūros Kaune galimybėmis.

Šunų dresūra Kaune ypatinga tuo, kad vyksta net keliose vietose, skirtingu, Jums patogiu laiku. Be viso to, įmanomos ir individualios pamokos, kurios labiau skirtos ypač agresyviems šunims ar tiems, kurie yra labai baikštūs ir negali būti kitų augintinių draugijoje. Dažniausiai pakanka vos kelių individualių socializacijos pamokų ir tokie šunys tampa puikūs draugai kitiems dresiruojamiems šunims, gali dalyvauti bendruose užsiėmimuose.

Žvelgiantys į ateitį šeimininkai renkasi dresuoti šunis jų pirmaisiais mėnesiais (maždaug nuo 4 mėn., priklausomai nuo veislės). Taip yra todėl, kad šuo tame amžiuje yra imlesnis, greičiau visko išmoksta, nors dar ir linkęs į įvairias išdaigas. Tuo tarpu tie, kurie tikisi, jog šuo išaugs iš pokštų amžiaus klysta ir vėliau gailisi laiku nemokę šuns elgtis taip, kaip pridera suaugusiam keturkojui.

Socialus šuo suteikia daug pramogų galimybių. Jei Jūsų augintinis elgiasi ramiai, nekelia rūpesčių, su juo galima vykti į kai kurias keliones, Jus priims daugelis lauko kavinių, neišvarys apnakvindinimo paslaugų teikėjai, nesunkiai rasite sau vietą ir paplūdimiuose. Žinoma, šiokių tokių apribojimų galite sulaukti, tačiau daugeliu atvejų Jums bus tikrai lengviau nei tiems, kurių šunys be reikalo loja, bando pulti, gąsdinti žmones ar kitus gyvūnus. Taigi, jei norite pailsėti kartu su savo augintiniu – šunų dresūra Jums padės.

Šunų dresūra Kaune yra puikiai priderinta prie miesto gyvenimo ritmo. Dažniausiai užsiėmimai vykdomi vakarais, savaitgaliais, kuomet daugelis šunų augintojų yra laisvi. Taip pat ir mokoma to, ko gali prireikti mieste, pavyzdžiui, būti tarp didelio kiekio žmonių, vaikščioti palei judrias gatves. Kuomet šuo mokės elgtis skubančiu tempu gyvenančiame mieste, iškels mažesnis pavojus ir jam pačiam. Tačiau tai nereiškia, kad Jums nereikės stebėti, rūpintis šunimi, jį suvaldyti esant vienai ar kitai situacijai. Šuns dresavimas Jums tik viską palengvins.

Jei nuspręsite savo augintinį mokyti savarankiškai, Jums vertėtų rasti nuošalesnę, saugesnę vietą, kuri būti tolėliau nuo gatvės ar kitų pavojingesnių vietų. Ateikite čia su savo augintiniu, pasiruoškite žaislų, skanėstų ir, žinoma, būkite papildę savo žinių bagažą žiniomis apie šunų dresūrą. Idealu pasikonsultuoti su specialistais, tačiau ir internete galima rasti daug naudingos informacijos apie dresūrą netgi konkrečioms veislėms. Užsiėmimui kiekvieną kartą skirkite bent valandą, tačiau nevertėtų nuvarginti šuns ir ypač ilgomis dresūromis, tad 1-2 valandos būtų pats tas. Kiekvieną dieną mokytis taip pat nebūtina, galima skirti tam kas antrą, 4 dienas per savaitę ar nereguliariai, tačiau jokiu būdu negalima padaryti labai ilgo tarpo tarp dresūros užsiėmimų (4 dienos jau gali būti per daug).

Šunų dresūra Kaune su kinologais ar savarankiškai padės sukurti saugesnį, draugiškesnį ir aktyvesnį miestą, todėl pradėkite jau dabar nuo savęs ir savo augintinio.