Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Kur parankiau skolintis norint pradėti verslą?

Paskolos ir kreditai verluiBandote pradėti savo verslo planą, tačiau rašydami ar susidėliodami idėjas jau susiduriate su finansų problemomis? Nesigraužkite, Jūs ne vieniši, tokių kaip Jūs visa galybė, nes savas verslas, nors ir puikus sprendimas, reikalauja investicijų, tiek laiko, tiek pinigine prasme. Laiko, deja, pasiskolinti vis dar negalime, tačiau paskolos suteikia galimybę pasiskolinti investicijoms reikalingų pinigų.

Pasiskolinti verslo pradžiai nėra blogas ženklas. Tai greičiau įrodymas, kad tikite savo verslo idėja, sugebate įtikinti ir kitus (jei nesugebėsite įtikinti, kad tai pelningas verslas – bankas ar kita kredito įstaiga, tikėtina, paskolos Jums nesuteiks), o juk būtent to ir reikia norint vystyti sėkmingą verslą. Tad pirmasis Jūsų žingsnis norint gauti paskolą turėtų būti geras verslo planas, kurį turėtumėte rašyti patys, tačiau pasikonsultuodami su profesionalais – taip, teigiama specialistų, pasiekiamas geriausias rezultatas.

Sukūrus Jūsų verslo idėją atskleidžiantį verslo planą metas pradėti lankytis kreditus suteikiančiose įstaigose. Vieniems parankiau skolintis iš jų pagrindinių banko, kiti verslininkai mieliau paskolos prašo iš kredito unijos, dar kiti ieško privačių investuotojų – visi šie metodai turi savitų privalumų ir savitų trūkumų, todėl turėtumėte išsirinkti patys. Komerciniai bankai verslo klientams siūlo palankias sąlygas, patogiai suriša paskolą ir kasdienes paslaugas, lojaliems klientams siūlo ypatingas nuolaidas ar priedus, todėl jei ne pirmus metus bendraujate su kuriuo nors komerciniu banku ir norite pasiskolinti didesnę sumą pinigų, tai gali būti labai geras variantas.

Kredito unijos daug palankiau žiūri į naujai besikuriančius, modernius verslus, kuriems reikalingos ne ypatingai didelės paskolos. Tokias paskolas iš dalies gali finansuoti ir įvairūs fondai, ypač jei paskolos gavėjęs nauja, maža įmonė ar jaunimo organizacija. Tačiau jei reikia didelės sumos pinigų patalpų ar sudėtingos gamybos įrangos įsigijimui, kredito unijos nebus pats tinkamiausias variantas, nes tik išimtinais atvejais siūlo didesnes pinigų sumas.

Privatūs finansuotojai lengviau įtikinami nei paskolas suteikiantys bankai ar kreditų unijos, tačiau skirtingai nei mokant paskolos įmokas, investuotojui mokami procentai nuo pelno iki tol, kol jis yra Jūsų verslo bendrasavininkas, akcininkas. Taigi, taip, sėkmės atveju, grąžinama daug daugiau nei bankui. Žvelgiant iš kitos pusės, kartais užtenka geros idėjos ir investuotojas pasiūlo savo finansinę pagalbą, tuo tarpu bankams reikalingos pelno ir kitos ataskaitos, prognozės, tad šis variantas gali būti paprastesnis.

Pasirinkę sau tinkamesnį finansavimo metodą, sukūrę verslo planą, dar bent kelis kartus gerai apgalvoję savo idėją ir gavę paskolą turėtumėte aktyviai dirbti, džiaugtis savo galimybėmis turėti savą verslą ir jas visas išnaudoti, kad ne tik pavyktų lengvai vykdyti finansinius įsipareigojimus, bet ir pavyktų pasiekti užsibrėžtą tikslą – Jūsų naujai įkurtos įmonės generuojamą pelną.