Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Ar verta įsirengti vandens gręžinį

Visi žinome, kad geras, švarus vanduo yra viena pagrindinių sąlygų, skirtų bet kokių gyvų organizmų egzistavimui. Juk geriant užterštą vandenį, galima susirgti įvairiomis ligomis. Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių Europoje, kur žmonių poreikiams patenkinti yra naudojamas tik požeminis vanduo. Vis dėlto, įvairūs agregatai teršia aplinką, tuo pačiu būna teršiamas ir požeminis geriamasis vanduo. Dėl šios priežasties, norint gauti gerą vandenį reikalingi ne tik vandens siurbliai, bet ir gausybė jo valymo įrenginių. Prieš gręžiant gręžinį, atitinkantį gyventojo poreikius ir visus gamtosauginius reikalavimus, būtina atlikti grunto tyrimus ir parinkti tinkamą vietą. Patyrę meistrai naudodami pažangiausias technologijas, pasiekia giliausius žemės sluoksnius, kuriuose randamas švarus geriamasis vanduo.

Nepaisant to, kad švarus, gerti tinkamas geriamasis vanduo yra labai giliai, vis dėlto vienas iš populiariausių apsirūpinimu vandeniu būdų mūsų šalyje yra šuliniai. Tai labai prastas pasirinkimas, kadangi vanduo į šulinius patenka iš to gruntinio vandens sluoksnių, į kurį kartu su lietaus vandeniu taip pat patenka ir nitratai bei kiti teršalai. Atlikti tyrimai parodė, kad daugiau nei pusės Lietuvoje esančių šulinių vanduo yra kenksmingas sveikatai, netinkamas gerti bei ruošti maistą. Nors manoma, kad užvirinus vandenį išnyksta visi nešvarumai, tačiau nitratai, net ir virinant vandenį nedingsta, tam reikia sudėtingų valymo įrenginių.

laisto

Vandens gręžiniai yra pagrindinis švaraus vandens šaltinis kiekvienam gyventojui. Įsirengiant gręžinį pinigai yra investuojami į namų ekonominę nepriklausomybę bei šeimos sveikatą. Rengiant gręžinį, ieškant neužteršto grunto, dažniausiai daromas bandomasis gręžinys. Tuomet nustatoma, kokia gręžimo technika labiausiai tiks, apskaičiuojama visų darbų apimtis. Atsižvelgiant į gręžinio paskirtį parenkamas ir gręžimo būdas. Jis gali būti sraigtinis, kalamasis arba kolonijinis. Baigus pradinius darbus išvalomas vandeningasis grunto sluoksnis, taip pat išmatuojamas statinis bei dinaminis vandens lygis, tyrimams paimamas vandens mėginys.

Kokybiškai padaryto gręžinio eksploatacijos laikas labiausiai priklauso nuo grunto sudėties bei geležies kiekio gruntiniame vandenyje. Akcentuotina, kad smulkesnis smėlis kiek greičiau užkemša filtrą, greičiau gadinami vandens siurbliai. Siekiant to išvengti aplink filtrą reikėtų užpilti sluoksnį žvyro, nenaudoti jokių korozijai neatsparių medžiagų. Jei jūsų gręžinys sugedo, jį remontuojant nebereikės jokių leidimų ar specialaus projekto. Tvarkingai įrengtas ir tinkamai eksploatuojamas vandens gręžinys gali tarnauti 20–30 metų. Taigi, tai gana ilgalaikė bei labai greitai atsiperkanti investicija.

Pagrindiniai vandens gręžinio privalumai yra tai, kad vandens kiekis jūsų namams niekada nebus ribojamas, todėl galėsite jo sunaudoti itin daug – galėsite drąsiai įsirengti baseiną ar fontaną, sukūrinę vonią ar pirtį. Be to, į gręžinių vandenį nepatenka paviršinis lietaus ar nuotekų vanduo, kuris neretai būna užterštas, todėl jūs galėsite būti ramus dėl savo ir artimųjų sveikatos. Be išvardytų privalumų, vandens gręžinys turi ir trūkumų. Visų pirma jo įrengimo kaina yra gana didelė. Taip pat jame gali būti viršyta leidžiama geležies bei mineralinių druskų norma. Be abejonės, tai galima išspręsti sumontavus specialius vandens filtrus.

Taigi, kadangi vanduo yra būtinas kiekvienai gyvybei, privalu rūpintis švariu ir sveiku vandeniu namuose. Nors įsirengti gręžinį yra gana brangi investicija, tačiau ji gana greitai atsiperka ir ilgam laikui garantuoja nenutrūkstamą itin švaraus vandens tiekimą. Net ir praėjus daug metų nėra sudėtinga gręžinį atnaujinti ir vėl mėgautis tyru vandeniu.