Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

4 patarimai, padėsiantys išsirinkti virtuvės baldus

virtuvei baldaiVirtuvės baldai – brangi investicija, reikalaujanti ilgai brandinto sprendimo ir kruopščiai apgalvoto plano. Tinkamai prižiūrimi virtuvės baldai gali tarnauti daugiau nei 10 metų, todėl jie turi būti ne tik funkcionalūs, bet ir išvaizdūs, atitikti šiandienos ir rytdienos dizaino tendencijas. Sėkmingai investuosite, jei nepriimsite skubotų sprendimų ir laikysitės visų šiame straipsnyje išvardytų patarimų.

1 patarimas. Neskubėkite. Eidami į baldų saloną privalote turėti būsimos virtuvės viziją. Jei nesate tikri dėl savo pasirinkimo, pavaikščiokite po saloną, pagalvokite, kaip tarpusavyje derėtų vienas baldas su kitu gaminiu. Pirkti reikėtų tik tada, kai tvirtai žinosite, kokios virtuvės norite. Jei turite originalią idėją, tačiau svajonių baldo nerandate, drąsiai keliaukite pas baldžių ir papasakokite jam savo sumanymą. Baldų gamyba Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste stebina patraukliomis kainomis ir palankiomis gamybos sąlygomis – kvalifikuoti specialistai įgyvendins net ir novatoriškiausias jūsų idėjas bei sumanymus.

2 patarimas. Pagalvokite apie spalvas. Baldų funkcionalumas neturėtų būti svarbiausias apsisprendimo faktorius – virtuvėje turite jaustis jaukiai, todėl privalote pagalvoti, kokios spalvos baldų norite. Nepamirškite, kad ryškios spalvos gali pradėti varginti arba erzinti, tačiau šviesios spalvos gali greit susitepti ir reikalauti papildomos priežiūros. Jei išsirinkote netradicinės spalvos baldus, pagalvokite, ar rasite prie šių baldų derančią buitinę techniką, pvz., ar jums tiks baltas šaldytuvas, tamsi orkaitė, pieno spalvos mikrobangų krosnelė ir t. t.

3 patarimas. Apsibrėžkite poreikius. Kiekvieno žmogaus virtuvės suvokimas skiriasi. Vieniems virtuvė tėra vieta, skirta pasišildyti degalinėje pirktą dešrainį, kitiems – nuolatinio darbo ar poilsio oazė. Be to, kai kuriems mūsų nereikia nei talpaus šaldytuvo, nei gilių spintelių, kadangi tokie žmonės pietauja mieste ir atsargų namie nelaiko. Tuo tarpu virtuvės meistrui reikės didelių ir plačių spintelių įvairiems produktams susidėti bei talpaus šaldytuvo su milžiniška kamera nesunaudotiems maisto produktams laikyti. Labai svarbu atsižvelgti ir į žmonių, su kuriais gyvenate, nuomonę bei poreikius. Galbūt turite didelę šeimą, todėl jums reikėtų erdvios virtuvės? O gal šalia jūsų žaidžia maži vaikai, todėl jums būtinos įvairios apsaugos priemonės, padedančios išvengti nelaimių? Tokiu atveju reikėtų pagalvoti ir apie spintelių rankenėles – jos turėtų būti be aštrių kampų, atsikišimų ar tarpų, į kuriuos įkišus pirštus galima susižaloti.

4 patarimas. Atsižvelkite į savo ūgį. Rinkdamiesi virtuvės baldus, įsitikinkite, kad šie jums nekels nepatogumų ateityje, pvz., pastaruoju metu itin populiarios pakabinamos spintelės, kurių durelės specialiu mechanizmu pakeliamos į viršų. Tai labai patogus sprendimas aukštaūgiui vyrui, tačiau žemesnio ūgio moteriai tokia spintelė gali būti nepatogi, kadangi jos uždarymas visuomet sukels problemų, vers stiebtis ir kiek įmanoma aukščiau kelti ranką. Žemesnio ūgio žmonėms patogiau naudotis įprastai atsidarančiomis spintelėmis arba spintelėmis su stumdomomis durimis. Labai svarbu parinkti ir tinkamą stalo ar kriauklės aukštį. Maistą ruošti reikėtų stovint tiesiai, t. y. nei pasilenkus į priekį, nei pasistiebus ant pirštų galų ar aukštyn pakėlus rankas.