Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Kaip tinkamai įrengti vaikų kambarį?

vaikiski baldaiVaiko kambarys – tai asmeninė mažojo erdvė, kurioje jis žais, mokysis ir ilsėsis, tad kambarį pirmiausia reikia tinkamai įrengti ir apstatyti baldais. Vaikai turi jaustis saugiai ir laisvai, o kambario interjeras turi būti jaukus ir keliantis norą čia ilgai būti. Tai neretai būna iššūkis gyvenantiems daugiabučiuose, nes viename vos dešimties ar daugiau kvadratinių metrų kambarėlyje turi sutilpti lova, rašomasis stalas su kėde, spinta ar komoda ir taip toliau. O ką jau kalbėti, kai kambaryje reikia įkurdinti ne vieną, o du ar net daugiau vaikučių: šiuo atveju reikia rinktis kompaktiškus baldus, pavyzdžiui, dviaukštes lovas, sujungtus dvipusius rašomuosius stalus, rašomąjį stalą su įrengtomis lentynomis viršuje, kurios atstoja spintą ir kt. Pateiksime kelias idėjas, padėsiančias į vaikų kambario įrengimą pažvelgti žaismingai ir naujai.

Erdvė, sukurianti saugumo pojūtį

Labai svarbu, kad vaiko kambaryje būtų šviesu. Pirma, blogas apšvietimas ne tik silpnina regėjimą, bet ir aplinką paverčia niūria, slogia. Įsigykite ryškiai šviečiančius šviestuvus, į kuriuos sukamos taupiosios lemputės, ir didesnių kaštų elektrai net nepajusite. Pasirinkite nuotaikingus, žaismingus ir spalvotus šviestuvus, kurie suteiks kambariui stilingumo ir pripildys jį šviesos. Daugiau vaikiškų baldų galima rasti http://www.baldai.lt/katalogas/vaiku-baldai/vaikiski-komplektai/ internetiniame baldų kataloge.

Grįžtant prie baldų, vaikų kambario baldai turi būti ne tik patogūs, bet ir saugūs: ne pernelyg dideli, aukšti, aštrių kampų ir su sunkiais, masyviais dangčiais. Baldai turėtų būti lengvai modifikuojami, prireikus greitai ir lengvai perstatomi, išardomi. Svarbu, iš kokių medžiagų pagaminti baldai: galima rinktis natūralios tankios, kietos medienos baldus, galima rinktis ir medžio drožlių plokštes – svarbu, kad medžiagos būtų ekologiškos, o baldai nebūtų nudažyti ar nulakuoti kenksmingais dažais/laku. Vaikai, ypač maži, baldus sutepa greičiau nei suaugusieji, tad labai svarbu, kad baldus būtų paprasta išvalyti, kad prie baldų būtų paprasta prieiti, pasiekti net ir pačius atokiausius jų kampelius.

Vaiko kambariui tinkamiausios baldų ir sienų spalvos

Kaip pastebi interjero dizaineriai, geriausia baldų spalvas parinkti priklausomai nuo vaiko charakterio. Jei esate domėjęsi, tikriausiai teko girdėti, kad spalvos turi aktyvinamąjį, raminamąjį poveikį, padeda susikaupti arba atvirkščiai – blaško ir kt. Pagal mažylio temperamentą, charakterį parenkamos ir spalvos: neramiam, labai aktyviam, energingam vaikui puikiai tiks melsvų, žalsvų tonų vaikų kambario baldai. Šiomis spalvomis galima nudažyti ir kambario sienas.

Jei vaikas ramus, santykinai tylus ir nekomunikabilus, rinkitės šviesių pastelinių tonų baldus ir sienų dažus, geriausia – švelnus oranžinis tonas. Nesirinkite baldų, kurie pagaminti iš ryškios geltonos, raudonos, oranžinės, salotinės ir panašių spalvų, nedažykite sienų pernelyg ryškiomis ir „aitriomis“ spalvomis, geriau – kai iš tokių spalvų plokščių pagamintos atskiros baldų detalės, bet ne pagrindinės. Jei norite suteikti ryškumo sienoms, pakabinkite ryškesnį paveikslą ar vaiko piešinių. Stenkitės, kad interjeras atrodyti harmoningai ir kad spalvos derėtų tarpusavyje.