Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Tinkamai parinkti baldai rūpinasi vaikų saugumu ir išlaisvina jų vaizduotę

Ieškodami tinkamų baldų vaikams daug laiko praleidžiame parduotuvėse, kalbamės su dizaineriais bei pardavėjais, klausome specialistų patarimų. Norime, kad mūsų mažieji savo kambaryje ne tik būtų saugūs, bet ir jaustųsi laimingi, galėtų laisvai žaisti ir lavinti savo kūrybines galias. Deja, dažnai pamirštame, kad vaikų poreikius atitinkančių baldų turėtume ieškoti tik pasitarę su savo mažaisiais.

vaikaiLabai svarbu, kad jūsų vaikas džiaugtųsi savo kambariu ir jame jaustųsi patogiai, todėl prieš rinkdamiesi baldus, pasitarkite su mažuoju ir sužinokite, kokių baldų norėtų jis. Jei vaikas šiek tiek vyresnis, galite kartu nubraižyti būsimojo kambario planą ir nuspręsti, kur koks baldas turėtų stovėti (tai padės jums greičiau apsispręsti). Jei vaikas dar visai mažutis, galite paklausti jo, kokios spalvos kambario ir baldų jis norėtų, galbūt pageidauja kokio išskirtinio gaminio, pvz., paaukštintos lovos. Nors vaikų užgaidos gali prasilenkti su jūsų galimybėmis, tačiau nepamirškite, kad privalote bent kažkiek atsižvelgti į mažojo norus, kadangi kitaip vaikas nesijaus laimingas ir nenorės kambaryje žaisti.

Vaikas mokosi pažinti pasaulį, todėl jam labai svarbi erdvė. Daugelis vaikų mėgsta žaisti ant žemės, todėl jiems reikalingas ne tik pakankamas plotas atsisėsti ar atsigulti, bet ir didelė erdvė, skirta žaislams susidėti, įsivaizduojamai patalpai susikurti (galbūt jūsų vaikas norės viduryje kambario pasistatyti mažą palapinę), todėl rinkdami baldus vaiko kambariui, neapkraukite jo nereikalingais daiktais, kurie galbūt suteikia savito žavesio interjerui, tačiau jūsų mažyliui yra visiškai nereikalingi. Vaikų baldai turi būti funkcionalūs, todėl rinkitės tokius gaminius, kurie atliks kelis darbus, pvz., kėdė, kurioje galima sudėti žaislus, lova, iš kurios galima sumontuoti stalą ir t. t.

Nepamirškite nuspręsti, kokia spalva dominuos jūsų vaiko kambaryje. Vaikų baldai paprastai pasižymi ryškesnėmis spalvomis, tačiau derindami jas tarpusavyje neleiskite, kad kambaryje dominuotų daugiau nei 3 spalvos – jų perteklius ims vaiką varginti. Tiesa, rinkdamiesi spalvą, galite atkreipti dėmesį į jos poveikį – vienos spalvos skatina kūrybines galias, kitos ramina ir tinka itin energingiems vaikams. Visus jūsų lūkesčius atitinkantys vaikų baldai parduodami Vilniuje ir kituose miestuose, be to, pageidaujamus baldus jums gali sukurti meistrai.

Jei turite kelis vaikus, būtinai pagalvokite apie dviaukštę lovą, kadangi atskiros lovos užims per daug vietos vaikų kambaryje. Be to, lovos turi būti tvirtos, o čiužiniai elastingi ir ilgaamžiai. Vaikai mėgsta žaisti ant lovos, todėl ji privalo rūpintis jų saugumu. Rinkitės platesnę lovą, neturinčią aštrių kampų. Nepamirškite, kad vaikams būtinos lentynos, kuriose bus laikomi žaislai, knygos ir kiti vaikams svarbūs daiktai. Visi žaislai turi būti lengvai pasiekiami, kad vaikui nereikėtų laipioti. Be to, jei atviras spintos vietas uždengsite durelėmis, galėsite būti tikri, kad toks kambarys atrodys daug tvarkingesnis – vaikas galės sumesti nebereikalingus daiktus į spintą ir tiesiog užverti duris. Tiesa, atviros erdvės mokys vaiką disciplinos ir skatins dažniau tvarkytis.

Rūpindamiesi vaikų saugumu, turėtumėte vengti bet kokių aštrių ar sunkių daiktų. Todėl kėdės turėtų būti mažos (nors dažniausiai vaikai pageidauja kėdžių su ratukais, nepamirškite, kad tokias kėdes reikėtų dovanoti tik šiek tiek vyresniam vaikui, sugebančiam atsakyti už savo saugumą), stalai apvalūs, o lovos turėti ovalius kraštus. Jei norite suteikti dar daugiau džiaugsmo vaikui, įsigykite didelių pagalvių, minkštakėdžių ar kamuolių – vaikas ne tik bus saugus, bet ir galės smagiai praleisti laiką.