Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Šiek tiek apie domenus ir hostingą

onlinSvetainei reikia talpinimo – hostingo. Ekspertai nepataria naudotis nemokamu hostingu, kadangi toks hostingas nebus patikimas ir gali neatitikti jūsų lūkesčių. Taip pat nesižavėkite ir nemokamai dalinamais domenais, kurie sudaryti ne iš dviejų segmentų kaip įprasta, tačiau iš trijų ir daugiau dėmenų (pavyzdžiui, kodas.domenas.lt). Reikėtų turėti taip vadinamuosius antrojo lygio domenus (svetainė.com), o svetainės talpinimo paslaugas užsisakyti iš patikimų tiekėjų. Paieškos sistemos geriau indeksuoja tuos puslapius, kurie yra patikimi ir palaikomi patikimų svetainių talpinimo paslaugas teikiančių kompanijų. Pasirinkti tinkamą domeną svarbu ir tuomet, jei norėsite pardavinėti nuorodas iš savo tinklalapio. Taigi hostingas ir su juo susijusios išlaidos labai greitai gali atsipirkti su kaupu.

Kodėl vystant didesnius projektus verta pagalvoti ir apie dedikuotus serverius?

Virtualūs dedikuoti serveriai išlaisvina jų vartotojus nuo didelių investicijų, susijusių su įrangos įsigijimu. Per mėnesį reikės skirti nuo 150 ar 200 litų – tai viskas. Bus suteikiama aukštos kokybės įranga bei individualūs resursai. Pasirinkus dedikuotus serverius, taikomos labai lanksčios galimybės, taigi neteks pristabdyti verslo – net ir keičiant parametrus, tinklalapis veiks sklandžiai ir be sutrikimų. Dedikuotųjų serverių turėtojai 24 val. per parą ir 7 dienas per savaitę gali sulaukti kvalifikuotos pagalbos. Naudojantis dedikuotais serveriais, užtikrinama, kad nenutrūks nei elektros tiekimas, nei interneto ryšys, o didesnių nelaimių atveju už kiekvieną valandą, kai serveris neveikė, bus atlyginama žala (pavyzdžiui, galimybė tam tikrą laiką serveriu naudotis nemokamai). Dedikuoti serveriai suteikia galimybę diegti bet kokias operacines sistemas. Naudotis dedikuotaisiais serveriais – ir kur kas saugiau, nes drauge išsaugomos atsarginės duomenų kopijos. Taip pat dedikuotieji serveriai veikia greičiau ir sparčiau, jiems netaikomi apribojimai, taikomi tiems tinklalapiams, kurie veikia su standartiniais talpinimo planais. Taigi verta pasvarstyti, ar ne geriau rinktis dedikuotus serverius.

Apie atgalines nuorodas

Šiandien internetiniame versle daug ką lemia nuorodos, gautos iš tinklalapių, paieškos sistemose užimančių aukštą rangą. Nuorodas su reikiamais raktažodžiais mielai įsigyja optimizuojantys savo tinklalapius. Tiesa, sistema jau veikia ne tik šalyse, kuriose kalbama angliškai, vokiškai, prancūziškai, ispaniškai, rusiškai, bet ir Lietuvoje. Todėl kuriant tinklapį reikia skirti tinkamą dėmesį ir SEO optimizacijai atlikti pasirinkti kompetentingus specialistus.

Kokia turėtų būti tinklalapio išvaizda?

Daugelis žmonių pervertina savo tinklalapį ir prideda jame visko: ko reikia ir ko nereikia. Taip pat per daug laiko, finansų ir energijos išeikvojama gražiam dizainui sukurti, tačiau pagalvokite, ar verta? Nereikėtų į puslapį „prigrūsti“ ir per daug neskoningos reklamos, kuri vartotojams trukdo naršyti po puslapį. Geriausia orientuotis į paprastesnį dizainą, paprastesnę navigaciją, logišką puslapių išdėstymą. Tinklalapyje neturėtų būti daugiau nei 5-10 puslapių, antraip lankytojai gali susipainioti. Jei puslapių reikia daug, geriau juos išskirstyti, sugrupuoti ir panašiai.

Kuo užpildyti savo tinklalapį?

Tinklalapio aktualumas ir tinkamas užpildymas vartotojams svarbia informacija – vieni iš pagrindinių sėkmės veiksnių. Iki šiol populiariausios temos internete yra susijusios su finansais, draudimu, kreditais, kelionėmis, automobiliais, įvairiomis prekėmis ir panašiai. Taigi turite atrasti nišą, kas aktualu lankytojams, ko jiems trūksta. Jei savo puslapyje publikuosite naudingą informaciją, lankytojų srautas – garantuotas. Beje, nuolat turėtų būti atnaujinamas ir svetainės turinys, dedama straipsnių, nuorodų, filmukų ir kitos vertingos informacijos.

Straipsnius, susijusius su puslapio tema, geriausia sukurti patiems. Unikalūs tekstai padės gauti geresnes pozicijas paieškos sistemoje, be to, turėsite galimybę gauti nuorodų iš kitų svetainių – galbūt jūsų straipsnį kas nors pacituos. Taip pat galite savo svetainėje įdėti įvairių nuorodų iš gerą reputaciją paieškos sistemose turinčių tinklalapių, tačiau venkite tų pačių tinklalapių nuorodų.