Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Alternatyva kaitrinėms lemputėms

draugiskas-gamtaiGalvojant, kaip efektyviau apšviesti namus, tenka paieškoti ne tik tradicinių, bet ir alternatyvių sprendimų. Žinoma, vienus apšveitimo sprendimus iš karto atmetame kaip pasenusius ir atgyvenusius. Šiandien jau nebegaminamos dienos šviesos lempos su gyvsidabriu, vis mažiau žmonės perka ir kaitrines lemputes, kurios eikvoja daug energijos ir yra visiškai nedraugiškos aplinkai. Žmones vis dažniau ima dominti led lemputės ir šia technologija pagrįstas apšvietimas bei taupiosios dienos šviesos, arba dar kitaip – fluorescencinės lemputės.

Visgi šį kartą labiau susikoncentruosime ties inovatyviu led apšvietimu, kuris besidomintiems yra nebe naujiena, o neblogai pažįstama technologija. LED apšvietimas padeda taupyti elektros energiją, jas be baimės galima dažnai įjungti ir vėl išjungti, šios lemputės gaminamos nenaudojant jokių kenksmingų žmogaus sveikatai ir aplinkai komponentų. Ir dar vienas žymus pliusas šiai apšvietimo rūšiai – led lemputės gali būti pačių įvairiausių intensyvumų ir įvairių spalvų. Jomis lengvai apšviečiama visa patalpa, o ne kuri nors nedidelė patalpos dalis, nes šviesos srautas paskirstomas tolygiai.

Dar vienas labai sveikintinų privalumų – led apšvietimas yra reguliuojamas, t. y. galima šviesą reguliuoti nuo visiškai blyškios ir neintensyvios iki labai ryškios, kurios reikia skaitant, siuvant ir užsiimant kita veikla, kuriai reikalinga intensyvi šviesa. Beje, reikėtų priminti, kad LED apšvietimas – išties ilgaamžė investicija, kadangi šios lemputės niekada neperdega. Jas tiesiog reikia keisti tada, kai šviesa tampa blausi ir ne tokia intensyvi bei kai tai sukelia diskomfortą.