Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Kodėl žmonės renkasi pigius skrydžius?

onlinPigūs skrydžiai šiuolaikiniam žmogui suteikia neribotų galimybių. Po pietų išskridę iš Vilniaus, jau po poros valandų galite atsidurti kitame Europos kampelyje, pavyzdžiui, Londone, Milane ar Madride. Pigius skrydžius žmonės renkasi patiems įvairiausiems tikslams: norėdami aplankyti svetur gyvenančius giminaičius, draugus ar antrąsias puses, norėdami apsipirkti per siaučiančius išpardavimus ar naujausiųjų kolekcijų pristatymus ar tiesiog pabūti turistais – aplankyti žymiausius istorinius ir kultūrinius paminklus.

Tik nuo pačių žmonių priklauso, kokius kelionės tikslus jie renkasi, tačiau aišku viena – pigūs skrydžiai padeda sutaupyti. Žinoma, čia yra kelios sąlygos, dėl kurių kai kurie žmonės vengia pigių skrydžių. Pavyzdžiui, dėl to, kad tokie lėktuvų bilietai greitai išperkami, čia yra paslėptų mokesčių, kurie atsispindi tik vėliau, jau sumokėjus už bilietą.

Antra, pigių skrydžių kaina gali kilti ne valandomis, o minutėmis. Pavyzdžiui, jūsų draugas ką tik bilietus nusipirko už 100 dolerių, o jau vos po keliolikos minučių bilietų kaina gali pakilti iki 200 dolerių. Šios sistemos veikia tendencingai: kuo daugiau žmonių perka bilietus, tuo labiau kaina pakyla. Kitaip tariant, kylant paklausai, kyla ir bilietų kaina. Taigi jei tam tikra agentūra pasiūlo pigius lėktuvo bilietus, jų labai greitai nebelieka.

Pigūs skrydžiai turi ir savų pliusų, ir savų minusų, tačiau kas gi atsisakys galimybės bent pamėginti pakeliauti pigiau ir patirti naujų bei nepakartojamų įspūdžių?