Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Skaniausi mėsos ir žuvie patiekalų receptai

mesos patiekalų raceptaiKiekvienas žmogus turi savo mėgstamą patiekalą. Nuo seno lietuvių populiariausi receptai buvo sudaryti iš dviejų ingredientų: tai bulvių ir mėsos. Tokie mėsos patiekalai, o gal geriau sakyti – bulvių patiekalai, buvo gaminami visus metus, nepriklausomai nuo sezono. Ypač lietuviai pamėgo:

  • Cepelinus;
  • Bulvių plokštainius (liaudyje dar vadinama kugeliu):
  • Vėdarus;
  • +emaitiškus blynus,
  • Įvairius mėsa ar bulvėmis įdarytus virinius ir panašiai.

Taip pat neatskiriamas mėsos ir bulvių patiekalų ingredientas buvo ir yra spirgučių bei grietinės padažas. Kitų tautų atstovai, pamatę nacionalinį mūsų patiekalą tiesiog pakraupsta nuo jo riebumo, dažnai nepratusiems prie tokio maisto ir suskausta skrandžius. Tačiau mūsų, lietuvių, mėgstamas patiekalas buvo ir bus cepelinai. Jie ne tik sotūs, bet ir labai gardūs. Tokia tradicija valgyti riebų maistą turi daugelis šiaurės tautų. Tai paaiškinama tuo, kad mūsų organizmui reikia daugiau riebalinės masės, tam, kad būtų lengviau iškesti ilgas ir šaltas žiemas.

Na o vasarą populiariausi mėsos patiekalai – tai įvairūs ant grotelių kepti kepsniai, dešrelės bei, be abejonės, šašlykai. Šie patiekalai be galo greit paruošiami – tereikia užmarinuoti mėsą ir ją vėliau vartant gražiai iš abejų pusių apkepti. Dar paprasčiau, jei šašlykų, dešrelių ar kepsnių įsigyjame prekybos centre ar turguje. Tuomet tiesiog užtenka šiuos patiekalus gardžiai iškepti. Ant laužo kepti mėsos patiekalai pasižymi ypatingu skoniu ir dar gardesniu aromatu. Juos be galo smagu valgyti ir vaišinti draugų kompaniją.

Vasarą yra tinkamas metų laikas ir žuvies mėgėjams. Iškyloje prie ežero galima sužvejoti žuvį ir čia pat ant laužo ar mėsos kepsninės pasidaryti puikų žuvies patiekalą. Jei neturite kepsninės tuomet patogiausia žuvį kepti įviniotą į foliją, ant žarijų. Yra žmonių kuriems ant laužo kepti žuvies patiekalai nebūna tokie gardūs, žuvį šie žmonės dažniausiais ruošia nuomuose.