Straipsniai ir naujienos

Apie kompiuterius ir ne tik

Šiuo metu skolintis yra pigiau nei kada nors anksčiau

Europos centrinio banko pastangos gaivinti šlubuojančia Europos ekonomika yra jaučiamos ir Lietuvoje. Šiuo metu skolintis eurais (EUR) yra pigu kaip niekada anksčiau. Lietuvos banko pateiktais duomenimis dabar paskolos būstui eurais kainuoja tik 3.4% metinių palūkanų. Tokia situacija suiklostė dėl ECB nustatytų itin mažų palūkanų normų.

paskokos palukanosNors situacija ir palanki skolintis tačiau didieji šalies komerciniai bankai teigia, kad šiuo metu nėra jaučiamas pagyvėjimas paskolų rinkoje. Analogiška sitaucija yra stebima ir verslo paskolų rinkoje. Bankai neskuba suteikti paskolas verslininkams, o tie kurie gauna finansavimą yra prievesrti įkeisti įmonės turto už didžiąją dalį skolos. Tokia padėtis verčia sunerimti finansų analitikus, nes formuojasi situacija kuomet bankai tik laiko indėlinikų pinigus, už kuriuos turi mokėti palūkanas, tačiau jų neįdarbina ekonomikoje.

Susitraukimas Lietuvos būsto paskolų rinkoje prasidėjo dar 2008 metais, kuomet šalį stipriai palietė pasaulinė finansų krizė. Ir nors nuo 2010 metų jaučiamas nuoseklus rinkos atsigavimas, bet iki grįžimo į prieš krizinį lygį dar ganėtinai toli.

Creditinfo duomenimis šiais 2012 metai visi šalies komerciniai bankai, kiekvieną mėnesį kreipiasi informacijos apie daugiau nei dvidešimt tūkstančių įmonių. Tai parodo, kad verslo susidomėjimas paskolomis yra tikrai didelis.

italyleo